دوشنبه, 22 خرداد 1396 ساعت 12:41

بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام استفاده از بالابر ساختمان دو طبقه تجاری در بازار تهران موجب گیر کردن هر دو دست مرد 60 ساله ای در بین بالابر و سقف آن شد.

به گزارش پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران در ساعت 16:16 دقیقه روز گذشته با دریافت خبر این حادثه، بی درنگ آتش‌نشانان ایستگاه 7 و نجات 1 را به محل حادثه در بازار تهران، بازار کفاشها اعزام كرد.
بنا به اظهارسید رسول محمدی رئیس ایستگاه 7 آتش نشانی تهران، در یک ساختمان دو طبقه تجاری، مردی حدودا 60 ساله به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی و همچنین استفاده ی نابجا از بالابر برای رفتن به طبقه دیگر، ناگهان هر دو دست وی از ناحیه آرنج و کتف بین سقف و اتاقک بالابر گیر کرد.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق بالابر و ایمن کردن محل با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی، بین اتاقک بالابر و سقف آن فاصله انداختند و سپس با احتیاط کامل هر دو دست این مرد را که به شدت تحت فشار بود، خارج کردند و او را از این شرایط دردناک نجات دادند.
آتش نشانان پس از ارائه توصیه های ایمنی لازم به مالک، ساکنان ساختمان و همچنین سپردن مصدوم به امدادگران اورژانس، به ماموریت خود پایان دادند.

 

منبع خبر: سایت آتش نشانی

دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 ساعت 00:08

شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می کند

ششمین دوره نمایشگاه بین المللی آسانسور، صنایع و تجهیزات وابسته

از 19 لغایت 22 تیر ماه 1396

محل دائمی نمایشکاه های بین المللی تهران

 

منبع خبر:  www.iranliftex.ir

یکشنبه, 29 آذر 1394 ساعت 07:00

سقوط آسانسور در ساختمان دو طبقه ای درخیابان قائم مقام فراهانی دو مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله ساعت 13:15 روز گذشته آتش نشانان ایستگاه 18 و گروه امداد و نجات 13 این سازمان را به خیابان قائم مقام فراهانی اعزام کرد.
علی اکبر کشرلو رئیس ایستگاه 18 آتش نشانی در این باره گفت: حادثه دریک ساختمان دو طبقه با دو طبقه زیرین که از طبقه همکف آن به عنوان مغازه کبابی استفاده می شد، اتفاق افتاد.
وی افزود: آسانسور این ساختمان در حال حرکت از طبقه همکف به طبقه منفی دو بود که ناگهان به علت نامشخصی سقوط کرد.
کشرلو ادامه داد: درهنگام وقوع این حادثه دو نفر از کارگران مغازه کبابی در آسانسور حضور داشتند که براثرآن هر دو داخل کابین آسانسور مجروح و گرفتار شدند.
وی تصریح کرد: آتش نشانان به سرعت با قطع جریان برق، محل حادثه را ایمن سازی کردند و با استفاده از تجهیزات نجات، درب آسانسور را باز کرده و دو مرد جوان 35 و 42 ساله که به شدت دچار مصدومیت شده بودند را از کابین آسانسور خارج کرده و برای انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.
رئیس ایستگاه آتش نشانی خاطرنشان کرد: کارشناسان منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.

منبع اصلی: سایت آتش نشانی

دوشنبه, 26 مرداد 1394 ساعت 14:30

سقوط کابین آسانسور در محله افسریه آتش نشانان را به محل حادثه کشاند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، با اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 از سوی ساکنان یک ساختمان مسکونی، نیروهای عملیاتی ایستگاه 15 و گروه امداد و نجات 2 بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران در ساعت 17:29 روز گذشته به محله افسریه، خیابان 38 اعزامشدند.

اکبر فرهادی فرمانده آتش نشانان اعزامی در خصوص این حادثه گفت: در یک ساختمان 5 طبقه مسکونی کابین آسانسور به علت نقص فنی از طبقه چهارم سقوط کرده و با توجه به وجود ترمز اضطراری، بین طبقه سوم و دوم به حالت معلق در آمده بود.
وی اضافه کرد: به گفته شاهدان کابین آسانسور پس از خروج چندین نفر دچار نقص فنی و سقوط شده بود که نیروهای عملیاتی به سرعت پس از قطع جریان برق، با استفاده از جرثقیل دستی کابین آسانسور را مهار کردند و پس از حضور سرویس کار آسانسور، با کمک وی کابین را از حالت معلق درآوردند.
این فرمانده آتش نشانی ادامه داد: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان آسیبی نرسید و آتش نشانان پس از تحویل محل حادثه به مدیریت ساختمان و عوامل فنی آسانسور، به مأموریت خود پایان دادند.

منبع اصلی: سایت آتش نشانی

دوشنبه, 15 دی 1393 ساعت 07:00

آتش نشانان با سرعت عمل خود دو شهروندی که بر اثر سقوط ناگهانی آسانسور در کابین آن گرفتار شده بودند را نجات دادند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، شاهدان این حادثه طی تماس با سامانه 125 ازسقوط آسانسور در یک مجتمع تجاری خبردادند که بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانیتهران ساعت 21:10 دقیقه شب گذشته، آتش نشانان ایستگاه 104 و گروه امداد و نجات 59 را به تهرانسر، چهارراه صدف اعزام کرد.
به گفته رئیس ایستگاه 104 آتش نشانی تهران، در یک مجتمع تجاری ناگهان کابین آسانسور از طبقه اول به طبقه منفی یک سقوط کرد و دو نفر از شهروندان در داخل کابین آسانسور محبوس شدند.
امیرعباس سرافرازی ادامه داد: آتش نشانان به سرعت با قطع جریان برق، محل حادثه را ایمن سازی کرده و با استفاده از تجهیزات نجات(هولماترو) درب کابین آسانسور را باز کرده و هر دو فرد گرفتار را با احتیاط کامل خارج کردند.
این رئیس ایستگاه اضافه کرد: محبوسین که دو مرد 38 و 64 ساله بودند برای انجام معاینات پزشکی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شدند.
گفتنی است؛ علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی تحت بررسی است.

منبع اصلی: سایت آتش نشانی

دوشنبه, 15 دی 1393 ساعت 07:00

نقص فنی در بالابر ساختمانی ویژه حمل خودرو در کوی یافت آباد باعث گیرکردن خودرو سواری و وارد شدن خسارات زیاد به این وسیله نقلیه شد.

به گزارش پایگاه خبری 125، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی و اعلام حادثه گیر کردن خودروی سواری در بالابر ساختمانی بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی این سازمان، آتش نشانان ایستگاه 87 در ساعت 16:56 دقیقه دیروز به کوی یافت آباد، خیابان مرتضی زندیه اعزام شدند.
بهرام الیانی فرمانده عملیات ایستگاه 87 آتش نشانی تهران گفت: یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 بوسیله بالابر حمل خودرو ساختمانی به هنگام انتقال از طبقات منفی یک ساختمان مسکونی 6 طبقه تا طبقه همکف، ناگهان این وسیله نقلیه به هنگام خروج از بالابر در طبقه همکف، بین کرکره این طبقه و بالابر گیر کرد و سپس با نقص فنی سیستم بالابر، این خودرو تحت فشار قرار گرفت و اتاقک آن متلاشی شد.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل حادثه، راننده خودرو را که دچار شوک شده بود ازداخل اتاقک در هم پیچیده خودرو خارج کردند.
الیانی ادامه داد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان برای جلوگیری از سقوط خودرو داخل چاهک بالابر نسبت به مهار خودرو اقدام کردند.
این فرمانده آتش نشانی تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی سرانجام پس از ساعتها تلاش و پس از تنظیم ارتفاع بالابر و همسطح کردن آن، در عملیاتی حساس این خودروی سواری را از داخل دستگاه بالابر رها سازی و از محل خارج کردند. 

منبع اصلی: سایت آتش نشانی

 

شنبه, 16 دی 1391 ساعت 07:00

بی احتیاطی به هنگام بازدید و تعمیر دوره ای آسانسور در یک ساختمان اداری موجب مرگ دلخراش تعمیرکار آسانسور شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت 15:31 روز گذشته با دریافت خبر وقوع این حادثه مرگبار بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 108 و نجات 13 آتش نشانی را به محل حادثه در خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک ساعی اعزام کرد.
به گفته مجید معصومی فرمانده آتش نشانان اعزامی، در یک ساختمان اداری، کارگر سرویس کار 45 ساله ای مشغول تعمیر دوره ای آسانسور بود که ناگهان سرش در بین کابین و دیوار گیر کرد.
این فرمانده آتش نشانی در ادامه گفت: قبل از رسیدن آتش نشانان به محل، این شخص توسط همکارش از درون فضای ما بین آسانسور و دیواره چاهک آسانسورخارج شده بود.
وی اضافه کرد: آتش نشانان بی درنگ با قطع سیستم برق آسانسور محل را ایمن سازی کردند و جنازه این فرد را جهت انجام تحقیقات بیشتر تحویل نیروی انتظامی دادند.

منبع اصلی: سایت آتش نشانی